АНАЛІЗ ОПИТУВАННЯ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГНОЗУВАННЯ УСПІШНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.31891/2307-5732-2024-345-6-16Ключові слова:
критерій Фішера (F-Test), опитування, здобувачі вищої освіти, мова програмування C#, Moodle, програмне забезпеченняАнотація
У роботі було проведено розрахунок критерія Фішера (F-Test) для визначення різниці в потребах здобувачів першого та третього курсу в створенні та впровадженні програмного забезпечення прогнозування успішності здобувачів вищої освіти. Опитування було проведено серед здобувачів кафедри Інформаційних та комп’ютерних технологій Київського національного університету технологій та дизайну. У ньому взяли участь 53 здобувача першого курсу та 55 здобувачів третього курсу.
Розрахунки, обробка та аналіз даних здійснювались за допомогою мови програмування C# у середовищі Microsoft Visual Studio. Для обчислень було використано бібліотеку MathNet, а для побудови графіків і таблиць – бібліотеку OxyPlot. Візуальний інтерфейс завантаження файлів та відображення графіків було розроблено на платформі WindowsForms.
За результатами опитування, було визначено, що 63,21% здобувачів потребують створення програмного забезпечення для прогнозування успішності, а 36,79% не мають такої потреби. Для проведення тесту та аналізу вибірок було виконано розрахунки значень f-статистики, p-значення, ступенів свободи для двох груп та значення функції розподілу.
Результати дослідження підтвердили альтернативну гіпотезу, що свідчить про наявність статистично значущої різниці між середніми значеннями двох груп – здобувачів першого та третього курсів. Це вказує на те, що здобувачі старших курсів більш активно потребують додаткової інформації для прогнозування своєї успішності в освітньому процесі, що може сприяти досягненню кращих результатів у навчанні.
Розроблене програмне забезпечення буде використовуватися для аналізу результатів подальших опитувань з метою прогнозування успішності здобувачів вищої освіти.