АНАЛІЗ ОПИТУВАННЯ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГНОЗУВАННЯ УСПІШНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.31891/2307-5732-2024-345-6-16Ключові слова:
критерій Фішера (F-Test), опитування, здобувачі вищої освіти, мова програмування C#, Moodle, програмне забезпеченняАнотація
У роботі було проведено розрахунок критерія Фішера (F-Test) для визначення різниці в потребах здобувачів першого та третього курсу в створенні та впровадженні програмного забезпечення прогнозування успішності здобувачів вищої освіти. Опитування було проведено серед здобувачів кафедри Інформаційних та комп’ютерних технологій Київського національного університету технологій та дизайну. У ньому взяли участь 53 здобувача першого курсу та 55 здобувачів третього курсу.
Розрахунки, обробка та аналіз даних здійснювались за допомогою мови програмування C# у середовищі Microsoft Visual Studio. Для обчислень було використано бібліотеку MathNet, а для побудови графіків і таблиць – бібліотеку OxyPlot. Візуальний інтерфейс завантаження файлів та відображення графіків було розроблено на платформі WindowsForms.
За результатами опитування, було визначено, що 63,21% здобувачів потребують створення програмного забезпечення для прогнозування успішності, а 36,79% не мають такої потреби. Для проведення тесту та аналізу вибірок було виконано розрахунки значень f-статистики, p-значення, ступенів свободи для двох груп та значення функції розподілу.
Результати дослідження підтвердили альтернативну гіпотезу, що свідчить про наявність статистично значущої різниці між середніми значеннями двох груп – здобувачів першого та третього курсів. Це вказує на те, що здобувачі старших курсів більш активно потребують додаткової інформації для прогнозування своєї успішності в освітньому процесі, що може сприяти досягненню кращих результатів у навчанні.
Розроблене програмне забезпечення буде використовуватися для аналізу результатів подальших опитувань з метою прогнозування успішності здобувачів вищої освіти.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 ВЛАДИСЛАВ ПИЛИПЕНКО, ВЛАДИСЛАВА СКІДАН, АНТОНІНА ВОЛІВАЧ (Автор)

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.