ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МОДИФІКАЦІЇ КРОХМАЛЮ МОЛОЧНОЮ КИСЛОТОЮ НА ВЛАСТИВОСТІ ОТРИМАНИХ ПОЛІМЕРНИХ ПЛІВОК
DOI:
https://doi.org/10.31891/2307-5732-2024-345-6-3Ключові слова:
модифікований крохмаль, полівініловий спирт, молочна кислота, ранові пов'язки, пролонгована дія препарату, сорбція вологи, міцність на розривАнотація
Дослідження спрямовані на отриманні полімерних плівок на основі модифікованого крохмалю молочною кислотою у поєднанні з полівініловим спиртом - як основи для ранових пов’язок з пролонгованим вивільненням лікарських препаратів. Об'єктом дослідження стали полімерні плівки на основі модифікованого крохмалю молочною кислотою у комбінації з полівініловим спиртом. Модифікацію крохмалю проводили розчинами молочної кислоти 0,5 і 1,0 моль/л при температурі 40°С протягом 2,0 години. Для отримання плівок методом поливу з розчину змішували 10% розчини модифікованого крохмалю та полівінілового спирту у співвідношеннях 25:75, 50:50 і 75:25.
Встановлено, що тривалість модифікації та концентрація молочної кислоти впливають на фізико-механічні властивості плівок - збільшення концентрації молочної кислоти сприяє отриманню більш міцних плівок. Оптимальні механічні властивості та сорбція були отримані для плівок на основі крохмалю модифікованого 1,0 М розчином молочної кислоти та полівінілового спирту зі співвідношенням 25:75.
При цьому міцність на розрив становила 7,31 ± 0,2 МПа, а відносне видовження при розриві – 50,16 ± 2,5%. Встановлено, що модифікація крохмалю молочною кислотою дозволяє регулювати здатність плівок поглинати вологу. Варіювання умов модифікації дозволяє регулювати їх властивості, що відкриває широкі можливості для створення матеріалів з різними функціональними характеристиками. Перспективними напрямками подальших досліджень є вивчення біосумісності отриманих матеріалів, а також дослідження їх здатності до пролонгованого вивільнення лікарських засобів.